SOLUCIONS 4t B DIMARTS 24
SOCIALS
Recordau anar estudiant un poquet cada dia.
MATEMÀTIQUES
Act. 22/149
58 x 5.035 = 292.030 kg = 292 t 30 kg
Solució: El pes màxim que pot transportar l’avió és de 292 t 30 kg.
Act. 23/149
Resposta personal.
Act. 13/141
a) Mig quilo de calamars costa 16 : 2 = 8 euros i un quilo i mig, 16 + 8 = 24 euros.
b) Dos quilos costen 2 x 24 = 48 euros. Un quart de quilo costa 24 : 4 = 6 euros.
c) Un quilo i mig de rap costa 20 + 20 : 2 = 20 + 10 = 30 euros. Pels tres quarts de quilo de l’altre peix ha pagat 48 − 30 = 18 euros.
L’altre peix és tonyina, ja que un quart de quilo d’aquest peix costa 24 : 4 = 6 euros. Així, doncs, tres quarts de quilo de tonyina costen 6 x 3 = 18 euros.
d) Pensa comprar 2 quilos de salmó (12 x 2), mig quilo de tonyina (24:2) i un quart de quilo de calamars (16:4).
Una altra opció seria que volgués comprar un quilo de tonyina, un quilo de salmó i un quart de quilo de calamars.
0 Response to "SOLUCIONS 4t B DIMARTS 24"
Publica un comentari a l'entrada