SOLUCIONS DIMECRES 25
SOLUCIONS DIMECRES 25 4RT C
MATEMÀTIQUES
Activitat 13 pàg 141
a) Mig quilo costa 16 : 2 = 8 euros i un quilo i mig 16 +8= 24 euros.
b) Dos quilos costen 2 x 24 = 48 euros. Un quart de quilo costa 24 :4 = 6 euros.
c)Un quilo i mig de rap costa 20 +10 = 30 euros.
Pels tres quarts de quilo de l'altre peixha pagat 48 - 30 = 18 euros.
L'altre peix és tonyina,ja que un quart de quilo d'aquest peix costa 24:4 = 6 euros.
Així dons tres quarts de quilo de tonyina costen 6 x3 =18 euros.
d) 2 quilos de salmó, mig quilo de tonyina i un quart de quilo de calamars.
Una altra opció seria que volgués comprar un quilo de tonyina,un quilo de salmó i un quart de quilo de calamars.
CATALÀ
Vos podeu autocorregir el dictat i després jo vos ho miraré.
PENSAU A MIRAR LES NOVETATS DEL BLOG
HI HA UN KAHOOT!!!!!
0 Response to "SOLUCIONS DIMECRES 25"
Publica un comentari a l'entrada